KDE NÁS NAJDETE
Z NAŠÍ NABÍDKY
MŮŽETE POŽÁDAT
KONTAKTY
FORMULÁŘE

PROJEKTY - Rodičovská abeceda

Rodičovská abeceda 2017

Tento projekt je realizován na základě finanční dotace Statutárního města Frýdek-Místek.

Již od r. 2012 je PPP FM realizátorem projektu s názvem Rodičovská abeceda v rámci prevence kriminality Statutárního města Frýdek-Místek. Reaguje na problematiku vysokého počtu multiproblémových rodin s rizikem navazující trestné činnosti spočívající především v zanedbávání, týrání a zneužívání dětí. Realizace projektu je založena na přímé socializační skupinové práci s rodiči, kterou provádějí 2 odborní pracovníci v  prostorách pedagogicko-psychologické poradny. Celkem se jedná o 16 hodin společné práce v období 9 – 11/2017.
Témata: základy výchovy a vzdělávání, tvorba režimu dne, vytváření hranic ve vztahu dětí a rodičů, řešení konfliktních situací v rodině, komunikace mezi členy rodiny. Doplněním jsou aktivity související s prevencí zanedbávání výchovy a se vzděláváním dětí.Spolupracující subjekty:

PPP FM, Statutární město Frýdek-Místek, Odbor sociální péčePracovníci PPP FM v projektu:

Mgr. Miroslava Šigutová - lektor
Mgr. Jarmila Budíková - lektor
Mgr. Zdenka Neničková - koordinátor projektu
Bc. Iveta Fišerová - finanční referentCíl projektu: 

Prevence sociálně rizikového chování dětí jako důsledek nevhodných rodičovských postojů a postupů v oblasti výchovy a vzdělávání dětí. Zvýšení rodičovských kompetencí. Zlepšení orientace rodičů v problematické situaci v rodině a motivace k jejímu řešení.Cílová skupina: 

Rodiče a jiné osoby odpovědné za výchovu dětí, které jsou v evidenci orgánu sociálně-právní ochrany dětí Statutárního města Frýdku-Místku.TÉMA:

© Pedagogicko-psychologická poradna Frýdek-Místek 2015 - 2021 • Design and PHP by HVD • Kolikátý návštěvník?