KDE NÁS NAJDETE
Z NAŠÍ NABÍDKY
MŮŽETE POŽÁDAT
KONTAKTY
FORMULÁŘE

PRO DĚTI A MLÁDEŽ - Proč chodí děti do poradny

Proč chodí děti do poradny?

Do poradny se chodí pro pomoc či radu, ne za trest. A už vůbec neplatí, že kdo jde do poradny, je nemocný nebo hloupý. Během roku nás navštíví stovky dětí z nejrůznějších důvodů. Často to bývá i z důvodů, za které nemohou. Neprovádíme žádné lékařské zákroky, nepředepisujeme léky ani nedáváme injekce.

Například, když se ti nedaří ve škole, budeme s tebou hledat, proč tomu tak je a co by se dalo udělat pro lepší školní výsledky.

Pro radu chodívají rodiče s dětmi, které mají potíže se soustředěním a zapomínáním, nebo které se obtížněji kontrolují ve svém chování a mívají pak mnoho poznámek za nekázeň.

Jsme tady i pro děti, kterým se nedaří najít kamarády.

Hledáme řešení pro děti úzkostné, smutné, i ty, které mají z neznámých důvodů různé bolesti nebo zdravotní problémy (bolest hlavy, břicha, nevolnosti, závratě, …).

Snažíme se poradit rodičům bezradným při výchově dětí, aby rodina dobře fungovala. Někdy se pracuje se všemi členy rodiny dohromady.

Některé děti potřebují podporu, když se musí vyrovnávat s nepříjemnými událostmi a změnami v rodině (rozvod rodičů, úmrtí v rodině, onemocnění blízkých…).

Děti, kterým „jde učení samo“, někdy potřebují pomoc s rozhodnutím o způsobu dalšího vzdělávání, s přechodem na víceleté gymnázium, do výběrové třídy,…).

Někteří dospívající žádají radu ohledně výběru školy nebo povolání, ohledně změny studijního oboru.

Někdy pomáháme řešit problémy s respektováním autorit a dodržování pravidel.

Tolik alespoň stručně, dalších důvodů k návštěvě poradny může být ještě celá řada.

TÉMA:

© Pedagogicko-psychologická poradna Frýdek-Místek 2015 - 2021 • Design and PHP by HVD • Kolikátý návštěvník? Ochrana osobních údajů