KDE NÁS NAJDETE
Z NAŠÍ NABÍDKY
MŮŽETE POŽÁDAT
KONTAKTY
FORMULÁŘE

PRO DĚTI A MLÁDEŽ - Jak to bude probíhat

Jak to bude probíhat?

Psycholog nebo speciální pedagog si s tebou budou zejména povídat. O čem – to záleží na tom, proč do poradny ty a tví rodiče přicházíte. Třeba o škole, o rodině, o tvých pocitech či potížích, o problémech mezi vrstevníky, o tvých zájmech, o tvých radostech a starostech, co tě potěší, co rozesmutní atd. Můžeš být naprosto otevřený, co řekneš, se neposuzuje jako správné nebo nesprávné, nemusíš mít strach, že odpovíš špatně, za žádnou odpověď se na tebe nebude nikdo zlobit.

Většinou spolupráce s psychologem nebo pedagogem probíhá bez přítomnosti rodičů, ale pokud si to budeš výslovně přát, zůstane maminka nebo tatínek s tebou.

Psycholog může použít různých testů a úkolů, aby zjistil, co ti jde dobře a kde potřebuješ pomoc. Nebo bude chtít, abys něco nakreslil, vyprávěl, sestavil, aby se o tobě co nejvíce dověděl.

Speciální pedagog bude možná chtít, abys napsal pár vět, něco spočítal, vyřešil nějaké úkoly. Známkování se obávat nemusíš, to se u nás nepoužívá.TÉMA:

© Pedagogicko-psychologická poradna Frýdek-Místek 2015 - 2021 • Design and PHP by HVD • Kolikátý návštěvník? Ochrana osobních údajů